Dlaczego w damskiej szafie powinno znaleźć się body?

2020-09-22

W kobiecej garderobie pewne elementy ubioru zajmują szczególne miejsce. Wśród nich znajduje się body. Nazwa ta znana jest zapewne każdej przedstawicielce płci pięknej. Czym właściwie ono jest i dlaczego warto je mieć w swojej szafie?

Co to jest body?

Body damskie to swego rodzaju kostium na ramiączkach, z krótkim lub długim rękawem, mocno przylegający do ciała. Może być wykonany z różnych materiałów - poczynając od bawełny, a kończąc na lajkrze. Najczęściej zapinane jest w kroku, ale zdarzają się również modele stanowiące jedną całość - wtedy należy zakładać je przez nogi. Body noszone jest zarówno latem, jak i zimą. Podczas chłodniejszych miesięcy kobiety chętnie zakładają je pod grubsze, odzieżowe warstwy, np. wełniany sweter. Ciało jest wtedy odpowiednio zabezpieczone przed utratą ciepła.

Zalety noszenia body

Podkoszulki, czy bluzki wciągane w spodnie mają tendencję do wysuwania się i podwijania. Podczas codziennych czynności wykonywanych w pracy lub w domu, nie jest to zbyt wygodne.
Body damskie przypominające jednoczęściowy kostium kąpielowy nie dostarcza tego typu problemów.

Mając je na sobie, kobieta może poczuć się seksownie - przywarte do skóry, ładnie podkreśla sylwetkę.

Równie ważną zaletą jest jego funkcjonalność. Body w połączeniu z marynarką świetnie sprawdza się jako strój wizytowy, ale zdaje również egzamin jako część stroju sportowego. Można ćwiczyć w nim na przykład na siłowni.