Koszula nocna - atrybut świeżej i przyszłej mamy

2019-10-22
Znajduje się w podstawowym wyposażeniu wyprawki na salę porodową, ale jej zastosowanie tak naprawdę jest niezbędne w życiu poszpitalnym. Koszule nocne dla karmiących są bardzo wygodne i dlatego korzystają z nich świeżo upieczone mamy, ale i takie, które chodzą jeszcze z brzuszkiem.

Koszula - doraźna pomoc w karmieniu


Pierwsze noce po porodzie to nowość, która wiąże się z wielką ekscytacją, zachwytem nad maleństwem, ale i nieprzespanymi nocami. Teoria mówi jedno, a praktyka pokazuje, że budzenie malucha może następować nawet co godzinę. Wówczas wygodna koszula nocna do karmienia jest niezastąpionym produktem, który szybko i sprawnie pozwala na podsunięcie dziecku piersi. Kiedy nocny płacz wyrywa ze snu, który i tak na początku przypomina bardziej czuwanie, wówczas szybkie zdjęcie koszuli i nakarmienie dziecka, przynosi szybką ulgę i ciszę.

Koszula nocna na co dzień


Panie, które do tej pory preferowały spanie w piżamach, również znajdą je w pozycjach sklepów z bielizną dla ciężarnych, ale to koszula nocna do karmienia jest najczęściej wybieranym produktem przez przyszłe i świeżo upieczone mamy. Współczesne wzornictwo pozwala na noszenie jej nie tylko nocą, ale również w ciągu dnia. Często wygląd koszuli przypomina dziewczęcą, rozkloszowaną sukienkę, która bardzo ładnie prezentuje się na kobiecie. Warto zatem szukać takich fasonów, które są bliskie upodobaniom modowym, aby czuć się nie tylko wygodnie, ale i pięknie. Taka harmonia odczuć pozwala mamie w pełni cieszyć się każdym dniem macierzyństwa, oraz możliwościami swobodnego karmienia piersią.