Biustonosz ciążowy - kiedy po niego sięgnąć?

2019-10-08
Nie jest tajemnicą, że okres ciąży i późniejsze karmienie piersią jest najpiękniejszym czasem dla matki, ale jednocześnie najtrudniejszym dla jej piersi. Odpowiednia pielęgnacja kosmetykami jest ważna, ale biustonosz ciążowy to priorytet, o który powinna zadbać każda przyszła.

Zmienne nastroje kobiecych piersi


Stanik dla ciężarnych towarzyszy piersiom w ciągu całego dnia, a te w trakcie mijającego okresu ciążowego, nieustannie się zmieniają. Czasem są nabrzmiałe i obolałe, niekiedy ciężkie, a innym razem znów wracają do naturalnego stanu. Warto więc dbać o ich wygodę, ponieważ będą służyły jeszcze przez cały okres karmienia.

Rośnie brzuszek - rośnie obwód - rośnie rozmiar


Biustonosz ciążowy powinien być dopasowany do specjalnych potrzeb kobiety będącej w stanie błogosławionym. Wraz z piersiami zmienia się także ciało i jego obwód, dlatego materiałem, wykorzystanym do produkcji bielizny, powinna być miękka, oddychająca tkanina, która będzie rozciągała się wraz ze zwiększaniem wymiarów kobiety.

Bielizna ciążowa, która zastępuje zwykłą


Potrzeba kupna stanika dla ciężarnych jest bardzo indywidualna i uzależniona od tempa wzrostu piersi. Kiedy zauważalna będzie zmiana, która wpływa na jakość noszenia zwykłej bielizny, wówczas warto zdecydować się na zakup specjalnego biustonosza, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Stanik dla kobiet w ciąży podtrzymuje tkankę, dzięki szerokim pasom ramiączek i obwodu, unikając tym samym tworzenia się rozstępów, których panie bardzo się obawiają.