Halka wraca na salony

2015-12-17

Czy jest ktoś, komu słowo halka kojarzy się inaczej niż ze staromodnym odzieniem naszych babć, zapewniającym przyzwoitość i poprawiającym wizualne walory spódnic i sukienek? Jeśli nie, to czas to zmienić.

Halki damskie triumfalnie wracają. Mianem tym określa się bowiem nie tylko zmysłowe koszulki nocne, wykonane z koronki, satyny lub jedwabiu, o wymyślnych fasonach i niekoniecznie praktycznym zastosowaniu. Coraz większa ilość sklepów oferuje także nieco bardziej praktyczną wersję halki, spełniającą dokładnie tę samą funkcję, co niegdyś.

Współczesna halka wygląda jednak zgoła inaczej. Po pierwsze, najczęściej formą przypomina krótką sukienkę wyposażoną w regulowane ramiączka. Nawet najprostsze modele halek damskich mają także choćby niewielkie zdobienia w postaci koronki na staniczku lub przy krawędzi. Tym sposobem są zmysłowym i eleganckim dopełnieniem bielizny każdej kobiety.

Ekstrawaganckie zastosowanie dla halek znalazły już w dwóch poprzednich dekadach takie gwiazdy jak Victoria Beckham, czy Kate Moss. Co prawda, na takie użycie halki mogą porwać się tylko panie wyjątkowo pewne swego stylu i o nienagannej sylwetce, ale powyższe przykłady pokazują tylko jak uniwersalnym elementem w szafie jest dobrze skrojona halka z wysokiej jakości materiałów.