Dobrze dobrany biustonosz to podstawa

2015-10-28

Biustonosz jest elementem garderoby, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Powinien być dobrany, ponieważ może nam on tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Odpowiedni rozmiar bielizny, to przede wszystkim właściwy obwód pod biustem i odpowiedni rozmiar miseczek.

Jak dobierać biustonosze?

Biustonosze możemy znaleźć w każdym sklepie z bielizną, dostępne są także w supermarketach. Jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby wybrać odpowiedni rozmiar, lub też mamy wątpliwości, powinnyśmy udać się do specjalistycznego sklepu z bielizną, gdzie wykwalifikowany personel udzieli nam fachowej pomocy.

Dobrze dobrane biustonosze będą stabilizowały biust, dając nam poczucie komfortu przez cały dzień. Kiedy są dobrane niewłaściwie, długotrwale noszone mogą przyczynić się nawet do deformacji biustu, nie mówiąc już o estetycznym wyglądzie.

Czy firma ma znaczenie?

Nie należy zapominać o jakości tego typu produktów. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie jej ocenić, dobrze jest wybrać bieliznę od producenta, który cieszy się dobrą opinią na rynku. Wysokiej jakości materiały i odpowiedni krój są szczególnie ważne w przypadku biustów większych. Bielizna musi utrzymać biust w ryzach nie powodując jednocześnie dyskomfortu. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kroju, unikanie niektórych elementów, takich jak na przykład zbyt cienkie ramiączka, które nie będą w stanie utrzymać całej konstrukcji na miejscu.