Jak poprawnie prasować spodnie damskie?

2015-08-12

Na ulicach widujemy przez cały czas kobiety, które chodzą w nieuprasowanych spodniach lub w takich, które uprasowane są niepoprawnie. Niestety kwestia kultury ubioru zakłada, że nasze ciuchy powinny być jednak dokładnie wyprasowane. Jak prasować damskie spodnie, żeby nie było na nich zagnieceń?

Technika prasowania

Przede wszystkim musimy wybrać dobrą deskę, taką, która nie będzie miała wystrzępionego materiału i która będzie miała na tyle wąskie przewężenie, żeby bez problemu włożyć na nią spodnie. Ostatnio bardzo modne są rurki, a ich prasowanie wcale nie jest najłatwiejsze. Żeby spodnie damskie były wyprasowane naprawdę dobrze, trzeba zwrócić szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej można je prasować. Wiele kobiet boi się wykorzystać wyższą temperaturę i w konsekwencji ich ciuchy są zawsze niedoprasowane. Tymczasem niektóre tolerują bardzo wysokie temperatury i z powodzeniem można je w takich prasować.

Najwięcej uwagi musimy poświecić tym elementom spodni, które najszybciej się gniotą, tj. przednim częściom ud oraz samym cholewkom. Niezłym pomysłem jest też krochmalenie ubrać. Mimo że metoda wydaje się być bardzo stara, ale nadal doskonale sprawdza się w przypadku ubrań, które muszą być nienagannie wyprasowane. Krochmal można kupić w wersji gotowej, nawet dla kolorowych ubrań, a dzięki jego użyciu nasze ciuchy będą się sprasowały szybciej i przez dłuższy czas zachowają świetny wygląd.