Ciąża a figura

2015-05-25

Nie da się ukryć dwóch faktów na temat ciąży: po pierwsze: to przepiękny stan, który dodaje blasku każdej kobiecie, a po drugie: podczas ciąży figura ulega zmianie. Tego nie da się ominąć, wszak w okresie ciąży dziecko ważniejsze jest od naszej sylwetki. Na powrót do figury sprzed porodu przychodzi czas później.

Body i bielizna korygująca

Wiele kobiet obiecuje sobie, że jak tylko urodzą dziecko wezmą się za zrzucanie zbędnych kilogramów - zapiszą się na fitness lub siłownię i będą ćwiczyć. Jednak, jak życie często pokazuje - postanowienia to jedno, a rzeczywistość to drugie. Realia świeżo upieczonej mamy są takie, że nie bardzo ma czas, siłę i chęci na ćwiczenia, jeżeli cały dzień zajmowała się dzieciątkiem. Używanie body i bielizny korygującej sylwetkę może być dobrym rozwiązaniem. Dobrym rozwiązaniem nie tylko w sferze rozwiązań tymczasowych, a na dłuższą metę. Jak to możliwe? Oczywiście najlepsze nawet korygujące body nie straci za nas zbędnych kilogramów, ale pomoże utrzymać ciało w ryzach. Mięśnie nie zwiotczeją, a skóra nie naciągnie się tak bardzo, jak mogłoby do tego dojść w sytuacji, gdy młoda mama nie używa odpowiedniej bielizny korygującej.
Powrót do figury sprzed czasów ciąży dla wielu kobiet jest zadaniem bardzo trudnym - warto więc ułatwiać je sobie tak bardzo, jak to tylko możliwe. W walce o odzyskanie figury ważne jest samopoczucie. W korygującym body wygląda się po prostu dobrze, co bardzo pozytywnie wpływa na humor.